Mladý ekonom Ústeckého kraje 2023 a 3. místo deváťáků z Kadaňské

Druhým rokem se naše škola zúčastnila prestižní matematické soutěže, ve které se bojuje o první místa v oblasti finanční matematiky žáků základních škol z celého Chomutovska. Akci pořádala střední škola – Obchodní akademie Chomutov pod záštitou Ústeckého kraje. Soupeření s dalšími osmi družstvy se nebáli žáci devátého ročníku ve složení: Julča Cabadajová, Zuzka Mertová a záda jim kryl Vláďa Myšák. Myslím, že družstvo bylo velmi dobře připraveno, žáci se museli samostatně připravit na témata v oblastech investování z rodinného rozpočtu, současné inflace a zajištění bydlení u mladých lidí. Družstvo bojovalo s velkým nasazením, emoce a vidina vítězství tu byly vidět po celou dobu soutěže. Nakonec jsme vybojovali krásné třetí místo. Soutěžící obdrželi diplom a věcné ceny. Děkuji za výbornou reprezentaci naší školy.

Ing. Petra Koníčková, učitelka