Lesní pedagogika v 5. B aneb Od semínka po nábytek

Jak už možná víte, každoročně se naše škola účastní projektu Lesní pedagogika, který školám nabízí Městské lesy Chomutov. I tento rok, konkrétně  2. 10. 2020, naše třída vyrazila do Bezručova údolí za poznáním.

S průvodkyní Martinou Zdiarskou jsme se letos opět dozvěděli spoustu nových věcí. Například to, že lesní plody se semínky kromě větru a vody mohou přenášet i zvířata. Zopakovali jsme si také názvy mnohých lesních rostlin a plodů, i když to pro většinu z nás nebyla žádná novinka. Také jsme hráli lesní hru, kdy jsme ve třech skupinách dávali malé obrázky s lesními plody do kloboučků, podle toho, jestli daný plod přenáší zvířata, vítr nebo voda. Byla to napínavá a zajímavá soutěž s vyrovnanými výsledky. Nakonec přišla na řadu skutečná práce. Rozdělili jsme se do dvojic a každá dvojice si v oboře zasadila jeden nebo dva stromky.  Paní učitelku překvapilo, jak jsme se k práci postavili a jak dokážeme být šikovní, když nás to baví.                

Bylo to opravdu hezké dopoledne a těšíme se na další dobrodružství v lese.

 Kamila Šimková a Matěj Dušek, žáci 5. B z Kadaňské