V úterý 16. června se žáci 6. B vydali na výlet do Kadaně, kde si vyzkoušeli stále populárnější sport – discgolf.
Po příjezdu se nás ujali profesionálové z DGC Ultimo Kadaň, kteří nás seznámili s pravidly hry. Žáci se naučili základní techniky hodu (forehand a backhand), správný úchop disku a po krátké rozcvičce byli rozděleni do čtyřčlenných týmů.
Na hráče čekalo celkem devět stanovišť různé obtížnosti. Nejlepším účastníkům byly za jejich výkony odměnou samotné discgolfové disky. Na závěr si žáci mohli změřit také rychlost svého odhodu.
Společně strávený den nám přinesl mnoho nových zážitků, spoustu zábavy a možnost vyzkoušet si nový sport. Výlet navíc přispěl k utužení třídního kolektivu.
A na závěr už jen jedno přání: Ať to lítá!
Daniela Šípová, třídní učitelka






