3. B opět na Pražských polích

V rámci další spolupráce s Patronátem Skautského institutu se žáčci ze 3. B opět vydali prozkoumat „svoji“ lokalitu. Tentokrát byl na programu monitoring škůdců a nemocí místních dřevin.
Absolvovali jsme bádací procházku k rybníku. Po cestě jsme sbírali vzorky listů, škůdců nebo nemoci zdokumentovali na mobilní telefon. V aplikaci Seek nebo pomocí Googlu jsme dohledávali, čím jsou dřeviny napadeny. Nalezli jsme například mšice, různé rzi, nymfy slunéček sedmitečných, vlnovníka hrušňového…
U rybníka jsme dalekohledem pozorovali ptáky na vodní hladině. Podle aplikace BirdNet jsme zjišťovali hlasy hnízdících ptáků v nedalekém rákosí. Vysvětlili jsme si, jak se děti mají v tuto dobu u rybníka chovat, abychom je nerušili. Při zpáteční cestě jsme si zahráli hru Na fotografa. Učili jsme se spolupráci, důvěře a prostorové orientaci. Také si připomněli, jaké rostliny a živočichové se vyskytují v ekosystému LOUKA.
Den se velmi vydařil. Těšíme na podzimní procházku.

Tereza Vosáhlová, třídní učitelka